امروز سه شنبه 18 بهمن 1401 pharmacologyst.cloob24.com
0

http://www.world-of-lucid-dreaming.com/image-files/dmt-the-spirit-molecule.jpg 

DMTیا N,N-dimethyltryptamine یک ایندول ترکیبی مولکول آلکالوئید از خانواده تریپتامین می باشد. تریپتامین ها یک هسته ساختاری شامل

0
People try and run away from things and to forget, but with psychedelic drugs they're forced to confront and really look at themselves

Dr Robin Carhart-Harris

انسان ها برای فرار و فراموش کردن مسائل شون در تلاشی مداوم هستند، اما با مواد روان گردان(برای افراد بیتجربه زیر نظر پزشک و در دز پایین)  آن ها مجبور به مواجهه و افکندن نگاهی واقع بینانه بر خود می شوند.

دکتر رابین کارهارت هریس

0

شرکت داروسازی موندسول اعلام کرد موفق شده تاییدیه اداره نظارت بر غذا و داروی ایالات متحده آمریکا (FDA)را برای محصول جدید خود دریافت کند. این محصول که نوعی فیلم و ورقه نازک است زیر زبان استعمال می‌شود و سابوکسون (Suboxone)نام‌گذاری شده است. سابوکسون در واقع از ترکیب دو داروی بوپرنورفین هیدروکلراید (Buprenorphine)و نالوکسون هیدروکلراید دی‌هیدرات (Naloxone)تشکیل شده است و برای ترک اعتیاد به کار خواهد رفت. به این ترتیب فیلم‌های نازک سابوکسون به سرعت مقادیر مناسبی از بوپرنورفین (به عنوان یک آگونیست نسبی گیرنده‌های اوپیوییدی)و نالوکسون (به‌عنوان یک آنتاگونیست گیرنده‌های اوپیوییدی)را تحویل بدن فرد وابسته به اوپیوییدها می‌دهد. تحویل داروها از طریق فیلم‌های نازک و قابل‌حل در بزاق دهان، یک روش جدید است که به تازگی مرسوم شده و از سوی اداره نظارت بر غذا و داروی ایالات متحده نیز با استقبال مواجه شده است.
نمونه‌ای از این داروها به نام زوپلنز (اوندانسترون)پیش از این برای درمان حالت تهوع و استفراغ از سوی اداره نظارت بر غذا و داروی ایالات متحده مورد تایید قرار گرفته بود. به این ترتیب به نظر می‌رسد در آینده‌ای نزدیک داروهای دیگری نیز از تکنولوژی فارم فیلم ‌(Pharm film)برای رساندن و تحویل دارو به بدن بهره بگیرند. این روش با توجه به بای‌پس کردن کبد و سیستم گردش پورت با مشکلاتی همچون متابولیسم گذر اول همراه نبوده و بنابراین دوز قابل‌محاسبه و مشخص‌تری را به سطح بدن تحویل می‌دهد.
سابکسون با همکاری شرکت داروسازی رکیت‌بنکیسر تولید شده است. این فیلم‌های زیرزبانی از قرص‌های زیرزبانی همین دارو با سرعت بیشتری در دهان حل می‌شوند و بنابراین از سوی بیماران با استقبال بیشتری مواجه می‌شوند. عوارض دو نوع مزبور (قرص و فیلم‌ زیرزبانی)با یکدیگر مشابه و معادل است و بنابراین بیماران مصرف فیلم‌های زیرزبانی را ترجیح می‌دهند. طبق کارآزمایی‌های بالینی انجام‌‌شده، اثربخشی این دو شکل دارویی در درمان وابستگی به اوپیوم کاملا برابر بوده است و بنابراین پزشکان می‌توانند با خیال راحت آنها را برای افراد معتاد تجویز کنند.

http://www.suboxone.com/

Over a decade of experience with opioid dependence treatment

0

 

اعتیاد چیست؟ برای اکثر افرادی که نظری متعصبانه درباره این قضیه دارند، اعتیاد یک بیماری است. انستیتوی ملی سوءمصرف مواد مخدر آمریکا برای نخستین بار اعتیاد را «یک بیماری مغزی مزمن» معرفی کرد و سازمان بهداشت آمریکا پشت این قضیه ایستاد و کم‌کم سایر کشورها هم از آن پیروی کردند تا اینکه سازمان ملل با تبلیغاتی وسیع اعتیاد را یک بیماری معرفی کرد که باید درمان شود.

0

http://www.salamaneh.com/resource/gallery/570dfb2c0ef44.jpg

ماده مخدر کاپتاگون (captagon)نام تجارتی برای ماده شیمیایی fenethyline (فن اتیلین)است.

کاپتاگون در سال 1961 ساخته شد